Інформатика

Інформатика — це наука, яка вивчає структуру та властивості інформації, а також закономірності і методи подання, пошуку, зберігання, обробки та передачі інформації за допомогою комп'ютерних систем.

Інформація — це дані та відомості, представлені в різних формах.

Види інформації: текстова, числова, графічна, звукова, комбінована.

Властивості інформації: цінність(максимальна користь), повнота(ступінь подробиць уявлень про об'єкт), достовірність(правдивість уявлень про джерело інформації), доступність(здатність споживача сприймати інформацію).

Інформаційні процеси — це процеси виконування операцій над інформацією для розв'язування певних задач.

Пошук — витягання інформації, що зберігається.

Збирання — це нагромадження інформації.

Зберігання — спосіб поширення інформації в часі.

Передавання — спосіб поширення інформації в просторі.

Обробка — опрацювання інформації для її подальшого використання.

Використання — це створення нової інформації на основі наявної.

Захист — це забезпечення цілісності інформації та обмеження стороннього доступу до неї.

Носій — це матеріальний об'єкт для зберігання інформації.

Носії: матеріальний об'єкт, хвилі, речовини.

Виділ: рукописні і друкарські, машинні, спеціальні.

Сучасні засоби передачі інформації використовують схему Шеннона.

Джерело — Передавач — Канал зв'язку — Приймач — Адресат.

Все, що маскує корисний сигнал називають шумом.

Криптологія — це наука, що розробляє способи захисту інформації.

321=300+20+1=3*100+2*10+1=3*10+2*10+1*10

29=16+8+4+1=2+2+2+2=1*2+1*2=1*2+0*2+1*2=11101

1 біт — найменша одиниця вимірювання інформації.

1 байт — 8 бітів.

1 Кбайт = 1024 байт.

1 Мбайт = 1024 Кбайт.

1 Гбайт = 1024 Мбайт.

1 Тбайт = 1024 Гбайт.

воскресенье, 16 января 2011 г.

Корпорація Майкрософт

Корпорація Майкрософт (Microsoft Corporation) — багатонаціональна корпорація комп'ютерних технологій із всесвітнім продажем в 39 790 млн. долл. США (2005) і 71 553 працівниками в 102 країнах (липень 2006) є найбільшою в світі компанією — виробником програмного забезпечення. Головний офіс розташований на корпоративному кампусі в Редмонді, штат Вашингтон.

Штаб-квартира Майкрософт у Аргентині
Найбільш популярними продуктами корпорації є операційні системи «Microsoft Windows» і офісний пакет «Microsoft Office». Майкрософт володіє значними компаніями в інших частинах ринку, як кабельна телевізійна мережа MSNBC, інтернет-портал MSN і мультимедійна енциклопедія Майкрософт «Інкарта» . Компанія також продає апаратне забезпечення, наприклад комп'ютерні миші Майкрософт, а також такі розважальні продукти, як «Xbox», «Xbox 360» й «MSN TV».
Ім'я «Майкрософт» означає дрібнокомп'ютерні програми, що зараз часто зменшують до двох літер — МС (або англ. MS). Компанія була заснована в Альбукерку, Нью Мексіко 4 квітня 1975 Білом Гейтсом та Полом Алленом, щоб розвинути і продавати програмну мову «BASIC» для «Altair 8800». Після буму ринку персональних комп'ютерів «АйБіЕм» (IBM PC) в середині 80-их років Майкрософт, завдяки своєму контракту з «IBM» по випуску операційної системи «MS-DOS» став одним з лідерів ринку програмного забезпечення. Після цього компанія випустила акції на ринок, що зробило деяких працівників компанії мільйонерами. Ціна акцій підвищувалася постійно до початку 2000-х років. «Microsoft Windows», спочатку додаток до «MS-DOS», що компанія продавала, став найбільш поширеною операційною системою у світі. Компанія продовжує експансію на телевізійний і розважальний ринки. Також Майкрософт традиційно підтримує Usenet новинні групи й World Wide Web, та нагороджує Microsoft MVP статусом волонтерів тих, хто був корисним для користувачів продуктів Майкрософт.
Майкрософт запровадив для своїх працівників Розробниково-центричну ділову культуру. Прикладом цього є принцип їсти їжу власної собаки, що застосовується в тестуванні нових продуктів компанії серед власних працівників. Також, задля долучення до спільноти розробників поза компанією підтримується Мережа Розробників Майкрософт (MSDN). Майкрософт звинувачений в монополістичній практиці міністерством юстиції США, що серед багатьох судив Майкрософт за значні зловживання і додавання програм.
Гаслом «обійми, продовж і загаси» часто описують стратегію Майкрософт на входження продукту на ринок з широким використанням різних стандартів, продовження їх використання з власними поліпшеннями, і потім використовуючи різниці відкидання конкурентів. Додатково, Майкрософт критикується за мережеву небезпечність програм. Хоча Майкрософт виграв декілька нагород, як «1993 Найбільш інноваційна компанія працююча у США» від журналу «Fortune»', а також тримає місце в списку компаній «Fortune 500».

Комментариев нет:

Отправить комментарий